wtorek, 5 lutego 2019

5 gospodarstw agroturystycznych z alpakami

Alpaki www.soclosesogood.pl
Lubicie alpaki? Przygotowałam dla Was krótkie zestawienie świetnych gospodarstw agroturystycznych, w których będziecie mogli nie tylko odpocząć, ale też nacieszyć się towarzystwem tych przeuroczych zwierzaków.

Hodowla alpak staje się nad Wisłą coraz bardziej popularna. Jest już całkiem sporo miejsc, w których możecie spotkać te sympatyczne futrzaki. Do powyższego zestawienia wybrałam te gospodarstwa, które wydały mi się najciekawsze i w których sama chętnie zarezerwowałabym nocleg.

1. ALPAKARIUM

 

Właściciele podlaskiego Alpakarium hodowlę alpak prowadzą już od 2013 roku, a całkiem niedawno w swoim gospodarstwie uruchomili kameralny pensjonat. Zlokalizowane na poddaszu starego domu cztery przytulne pokoje są idealne dla par, przyjaciół lub podróżujących w pojedynkę. Pensjonat działa w sezonie od kwietnia do października. Nocleg ze śniadaniem kosztuje od 130 zł/os. Można wykupić całodzienne wyżywienie lub samemu coś upichcić w kuchni dla gości. Uwaga - pensjonat nie przyjmuje dzieci do 8 r.ż. Rodziny z młodszymi dziećmi i inni chętni mają możliwość umówienia się na jednodniową wizytę w hodowli (po wcześniejszym ustaleniu terminu).

W Alpakarium funkcjonuje też sklepik, w którym można kupić miejscową włóczkę lub gotowe wyroby z włókna alpaki - kołdry, szale, czapki, rękawiczki itp.

Alpakarium 
Rudka 13, 08-205 Kornica (Droga 698 Siedlce-Janów Podlaski)

www.alpakarium.net
www.facebook.com/alpakarium

Alpakarium Rudka
Alpakarium Rudka
Alpakarium Rudka
Alpakarium Rudka
Alpakarium Rudka
  Foto: Alpakarium

2. GOŚCINIEC BOCIANOWO

 

Położonemu koło Węgorzewa Gościńcowi Bocianowo przyglądam się już od dawna. Nie wiem, jak to się stało, że jeszcze tam nie dotarłam! Jeśli się nie mylę to jedno z pierwszych polskich gospodarstw, w których pojawiły się alpaki.

Na to miejsce warto zwrócić uwagę nie tylko ze względu na uroczych kopytnych mieszkańców, ale i na zdrową kuchnię. Zjecie tutaj potrawy makrobiotyczne, gotowane wg 5-ciu Przemian, oparte głównie na ekologicznych produktach.

W ponad 100-letnim mazurskim domu dla gości urządzono trzy pokoje i dwa apartamenty. Ceny noclegu ze śniadaniem od 220 zł/pokój. Można przyjechać z psem (za dodatkową opłatą).

Gościniec Bocianowo
Stręgiel 2 (koło Węgorzewa)
www.gosciniecbocianowo.pl
www.facebook.com/gosciniecbocianowo

Gościniec Bocianowo
Gościniec Bocianowo
Gościniec Bocianowo
Gościniec Bocianowo
Gościniec Bocianowo
Foto: Gościniec Bocianowo


3. CHATKA DYZIÓWKA

 

Chatka Dyziówka to niewielki drewniany domek wynajmowany w całości, pomieści 4 osoby (ma dwie sypialnie). Chatka znajduje się na Podkarpaciu (okolice Krosna) na terenie siedliska, w którym mieszkają jej gospodarze. Właściciele Dyziówki prowadzą hodowlę alpak. Pod marką Alpaczino sprzedają wełniane wyroby - czapki, szaliki, rękawiczki, kołdry.

Chatka Dyziówka
Wola Komborska 10A
www.chatkadyziowka.pl

Chatka Dyziówka
Chatka Dyziówka
Chatka Dyziówka
  Foto: Chatka Dyziówka


4. AGROTURYSTYKA POLANA & BRZOZOWY DWOREK

 

Gospodarstwo agroturystyczne, winnica (!) i hodowla alpak w jednym. A to wszystko na pięknym Roztoczu. Właściciele przygotowali dla swoich gości dwa niezależne domki wynajmowane w całości - domy Polana i Na Skarpie. Z kolei Brzozowy Dworek to pensjonat, w którym można wynająć pojedyncze pokoje. W zeszłym roku w gospodarstwie zamieszkały trzy przesłodkie alpaki, które zapraszają na solidną porcję alpakoterapii :)

Agroturystyka Polana & Brzozowy Dworek
Lipowiec 1B
www.polana.info.pl
www.facebook.com/agroturystykaroztocze

AGROTURYSTYKA POLANA & BRZOZOWY DWOREK
AGROTURYSTYKA POLANA & BRZOZOWY DWOREK
AGROTURYSTYKA POLANA & BRZOZOWY DWOREK
AGROTURYSTYKA POLANA & BRZOZOWY DWOREK
 Foto: Agroturystyka Polana & Brzozowy Dworek
 

5. ARONIÓWKA
 

Gospodarstwo agroturystyczne w Borach Tucholskich. Znajdziecie tam ciszę, spokój, wypoczynek na 3-hektarowej działce z łąkami, lasem i krzewami aronii oraz oczywiście towarzystwo kilku przyjaznych alpak. Ceny za nocleg ze śniadaniem od 65 zł/os. U gospodarzy można wykupić też obiadokolacje. Można przyjechać z psem. 

Aroniówka
Jędrzejewo 17
www.aroniowka.pl

www.facebook.com

Aroniówka
Aroniówka
Aroniówka
Aroniówka
Foto: Aroniówka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP