niedziela, 5 czerwca 2016

Butterfly Factory. Recenzja

Butterfly Factory Warmia

Moje pierwsze wpisy będą wycieczką w czasie. Dziś cofam się do września 2014 i niezapomnianego weekendu, który spędziliśmy ze znajomymi w cudnym domu -  Butterfly Factory na Warmii. Pamiętam, że miałam kilka podejść do tego miejsca, w szczycie sezonu ciężko było znaleźć wolny termin, ale w końcu się udało. Do tej pory wspominamy ten wyjazd i liczę, że kiedyś uda nam się tam wrócić, może tym razem na trochę dłużej.

Butterfly Factory to dwa drewniane domy położone na skraju wsi Godki, tuż obok Pupek, Węgajt i Nowego Kawkowa, 25 km od Olsztyna.

Jeden z domów należy do gospodarzy, państwa Romanowskich, można u nich wynająć pokoje. Drugi jest wynajmowany w całości  i tam właśnie mieszkaliśmy my.

Oba domy liczą blisko sto lat, zostały przeniesione do Godek z innej części kraju, gruntownie wyremontowane i dostosowane do potrzeb gości, ale co najważniejsze – nie odebrano im duszy.
Butterfly Factory Warmia
Butterfly Factory Warmia
Butterfly Factory Warmia
Dom dla gości może wygodnie pomieścić 8 osób (4 dwuosobowe sypialnie) i jest w nim wszystko, co potrzebne – łazienka z prysznicem, ogromny salon z aneksem kuchennym, lodówką, zmywarką i podstawowymi sprzętami (zastawa, sztućce, garnki itp.), kominek. Wystrój domu jest dość oszczędny, ale wszystko do siebie pasuje i tworzy bardzo klimatyczny efekt. Zdjęcie z wnętrza możecie zobaczyć na stronie www.butterfly-factory.com 

Za wynajem zapłaciliśmy we wrześniu 400 zł za dobę za cały dom, co przy sześciu osobach było bardzo dobrą ceną. Oczywiście koszt może się różnić w zależności od długości i miesiąca pobytu. Poza tym, jak wspomniałam, minęły dwa lata. Nie było problemu z przywiezieniem psa, choć tym razem była z nami nie nasza Nuka, a suka koleżanki. Poznajcie Jagę:)
Warmia jeziora

Na miejsce dojechaliśmy o zmroku, więc dopiero następnego dnia mogłam podziwiać cały teren. Rano przywitały nas przepiękne konie pasące się tuż koło domu!

Warmia

Wspaniałe jest to, że w pobliżu nie ma żadnych innych zabudowań, dom właścicieli stoi też w odległości zapewniającej całkowitą prywatność, a na dodatek jest oddzielony niewielkim pagórkiem.
Cały pięciohektarowy teren nie jest ogrodzony. Na około morze zieleni, z tylnego tarasu widok na łąki i las. Cudo!

Butterfly Factory Warmia

Naszym planem na ten weekend była jazda konna. Dzięki pomocy naszej gospodyni umówiłam nas w Makowej Stajni w Wołownie, oddalonej o jakieś 5 km od naszego domu. Choć po poprzednim wieczorze byliśmy trochę hmmm… zmęczeni;), jeździło się bosko!

Warmia stajnia w Wołownie

Wołowno stadnina

Jedynym mankamentem był – o dziwo, bo to w końcu Warmia! – brak w pobliżu jeziora, w którym można by się wykąpać.  To znaczy jeziora były, ale wszystkim, które znaleźliśmy (a trochę się najeździliśmy po okolicy) brakowało normalnego dostępu do wody. Pytaliśmy naszych gospodarzy i miejscowych, i ku naszemu zdumieniu nikt nie umiał nam wskazać takiego miejsca. Odnaleźliśmy urocze leśne jeziorko, wskazane na mapie, którą dostaliśmy przed przyjazdem, ale niestety wejść się tam nie dało.

Warmia jeziora

Trafiliśmy na coś w rodzaju plaży (nie pamiętam już w której z okolicznych wsi), ale niestety cały brzeg był upstrzony łabędzimi kupami, więc wykąpali się tylko Ci najbardziej zdesperowani z nas:) Pewnie gdybyśmy mieli więcej czasu i determinacji to w końcu udałoby się nam znaleźć jakieś miłe miejsce do kąpieli.

Warmia jeziora

My spędziliśmy w Godkach zaledwie dwa dni, ale jeśli ma się więcej czasu to koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę po okolicy. O rzut kamieniem jest Nowe Kawkowo (o którym będzie w kolejnym poście - TUTAJ) z Lawendowym Polem, sympatyczną galerią-kawiarnią i Koronczarnią. Nie brakuje gospodarstw, w których można kupić ekologiczne sery, jajka czy chleb (wszystkie namiary dostałam przed przyjazdem od naszych gospodarzy). I te widoki!

Butterfly Factory to i-de-al-ne miejsce dla tych, którzy chcą się odciąć od cywilizacji, odłożyć na bok komórki czy inne laptopy, i totalnie się zresetować (choć jeśli ktoś bardzo chce to Internet jest).
Bardzo bardzo polecam!

www.butterfly-factory.com
www.facebook.com/ButterflyFactory

Warmia konie

Warmia konie

Butterfly Factory Warmia

PS Za zdjęcia pięknie dziękuję Agnieszce i Michalinie!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

TOP